Tilmeldingen til Kronborg Cup 2023 er åben
                
Tilmeldingen til Kronborg Cup 2023 er åben!
TILMELD HOLD
 

You are viewing the results for Kronborg Cup 2022. View the current results for Kronborg Cup 2023 here.

List of registered teams

Club Team name Category
AB Tårnby Boys 2010 B
AC Amager Academy Grøn Boys 2013 A
AC Amager Academy Blå Boys 2013 A
AC Amager Academy Boys 2012 B
Akademisk Boldklub Boys 2009 B 11v11
Allerød Fodbold Klub Boys 2012 A
Allerød Fodbold Klub Boys 2010 B
Allerød Fodbold Klub Boys 2010 C
Allerød Fodbold Klub Boys 2010 C
Askims IK Boys 2010 B
Athletic Football Academy Boys 2011 A
B.93 Boys 2009 A 11v11
b 1903 Boys 2012 B
B93 Boys 2013 A
B93 Boys 2008 A
Bagsværd BK Boys 2014 B
Bagsværd BK Boys 2010 B
Bagsværd BK Boys 2010 C
Ballerup-Skovlunde Fodbold Boys 2008 A
Ballerup-Skovlunde Fodbold Boys 2008 C
Bjärreds IF Blå Boys 2009 B/C 8v8
Bjärreds IF Röd Boys 2009 B/C 8v8
BK Flagg Boys 2012 B
BK Friheden Boys 2012 B
BK Friheden Boys 2008 A
BK Friheden Boys 2008 B
BK Skjold Boys 2009 B 11v11
BK Stefan Boys 2008 C
Boldklubben af 1893 Elite Boys 2012 A
Boldklubben Fix Boys 2012 A
Boldklubben Fix Boys 2012 B
Boldklubben Fix Boys 2011 A
Boldklubben Fix Boys 2011 C
Boldklubben Fix Boys 2009 A 11v11
Boldklubben Fix Boys 2009 C 11v11
Boldklubben Fix Boys 2010 C
Boldklubben Fix Girls 2011 B
Boldklubben Frem Boys 2009 A 11v11
Boldklubben Frem Boys 2009 B 11v11
Boldklubben Hekla Girls 2011 B
Boldklubben Hekla Girls 2009 B 8v8
Boldklubben Hekla Girls 2007 B 8v8
Boldklubben Hellas Boys 2014 B
Boldklubben Hellas Boys 2012 A
Boldklubben Hellas Boys 2012 B
Boldklubben Hellas Boys 2011 B
Boldklubben Hellas Boys 2010 B
Boldklubben Hellas Boys 2009 B 11v11
Boldklubben Hellas Boys 2010 C
Boldklubben Skjold Boys 2012 B
Boldklubben Skjold Boys 2011 B
Boldklubben Stefan Boys 2013 B
Boldklubben Stefan Boys 2013 B
Boldklubben Stefan Boys 2010 C
Boldklubben Stefan Boys 2010 C
Boldklubben Vestia Boys 2011 A
Boldklubben Vestia Boys 2011 C
Borsholm-Skibstrup IF Boys 2017 Begyndere
Brødeskov IF Boys 2010 C
Bunkeflo FF Boys 2010 B
Dragør Boldklub Boys 2015 B
Dragør Boldklub Boys 2015 B
Dragør Boldklub DB1 Boys 2014 B
Dragør Boldklub DB2 Boys 2014 C
Dragør Boldklub Boys 2012 A
Dragør Boldklub Boys 2012 C
Dragør Boldklub Boys 2011 A
Dragør Boldklub Boys 2011 C
Dragør Boldklub Girls 2011 B
Espergærde IF Boys 2017 Begyndere
Espergærde IF Boys 2017 Begyndere
Espergærde IF Boys 2016 Øvede
Espergærde IF Boys 2016 Øvede
Espergærde IF Boys 2015 B
Espergærde IF Boys 2015 C
Espergærde IF Boys 2015 C
Espergærde IF Boys 2014 B
Espergærde IF Boys 2014 B
Espergærde IF Boys 2014 C
Espergærde IF Boys 2014 C
Espergærde IF Boys 2013 B
Espergærde IF Rød Boys 2013 C
Espergærde IF Rød/hvid Boys 2013 C
Espergærde IF Boys 2012 C
Espergærde IF Boys 2012 C
Espergærde IF Boys 2010 B
Espergærde IF Boys 2009 B 11v11
Espergærde IF Boys 2008 B
Espergærde IF Boys 2008 C
Espergærde IF 2006 Boys 2006/2007 A
Espergærde IF Boys 2006/2007 B
Espergærde IF Boys 2011 B
Espergærde IF Boys 2011 C
Espergærde IF Girls 2007 A 11v11
FA 2000 Boys 2010 B
FA 2000 Boys 2010 C
FA 2000 Blå Boys 2006/2007 B
Falkenbergs FF Gul Boys 2008 B
Falkenbergs FF Vit Boys 2008 B
Farum BK Boys 2012 B
FC Damsø Girls 2007 A 11v11
FC Holte Boys 2011 B
FC Lejre Boys 2006/2007 B
FC Rudersdal Boys 2014 B
FC Rudersdal Boys 2014 B
FC Rudersdal Boys 2014 B
FC Rudersdal Fc Rudersdal Boys 2010 B
FC Rudersdal Boys 2009 A 11v11
FC Rudersdal Boys 2009 C 11v11
FC Rudersdal Fc Rudersdal Boys 2010 C
FC Rudersdal Boys 2006/2007 B
Frederiksberg Boldklub Boys 2009 B 11v11
Frederikssund IK Boys 2010 A
Frederikssund IK Boys 2010 B
Frederikssund IK Boys 2010 C
Frederiksværk Fodbold Klub Boys 2011 C
Frederiksværk Fodbold Klub Boys 2009 B 11v11
Frem Hellebæk Boys 2015 C
Frem Hellebæk Boys 2014 C
Frem Hellebæk Boys 2010 B
Frem Hellebæk Boys 2009 C 11v11
Frem Hellebæk Boys 2008 B
Frem Hellebæk Boys 2006/2007 B
Furesø HIF/VBK Boys 2008 B
Furesø HIF/VBK Boys 2008 C
GIF Nike Blå Boys 2010 B
GIF Nike Röd Boys 2010 B
GIF Nike Grön Boys 2010 C
Gilleleje FK Boys 2012 C
Gjern IF Boys 2008 C
Gladsaxe-Hero BK Boys 2014 B
Gladsaxe-Hero BK Boys 2014 C
Gladsaxe-Hero BK Boys 2010 B
Glostrup FK - IF 32 Boys 2013 B
Greve Fodbold Boys 2012 A
Greve Fodbold Boys 2011 A
Greve Fodbold Boys 2011 B
Greve Fodbold Boys 2010 A
Greve Fodbold Boys 2009 A 11v11
Greve Fodbold Boys 2009 C 11v11
Greve Fodbold Boys 2006/2007 B
Greve Fodbold Girls 2011 B
Hareskov IF Boys 2012 B
Hareskov IF Boys 2012 C
Helsingborg City FC Boys 2014 B
Helsingborg City FC Boys 2013 A
Helsingborg City FC Boys 2012 A
Helsingborg City FC Boys 2006/2007 A
Helsinge Fodbold Boys 2015 B
Helsinge Fodbold Boys 2015 C
Helsingør IF Fodbold Boys 2014 B
Helsingør IF Fodbold Boys 2013 C
Helsingør IF Fodbold Boys 2012 C
Helsingør IF Fodbold Boys 2011 C
Helsingør IF Fodbold Boys 2010 B
Helsingør IF Fodbold Boys 2009 B 11v11
Helsingør IF Fodbold Boys 2008 B
Herlev IF Boys 2015 B
Hillerød Fodbold Boys 2012 C
Hillerød Fodbold U12 A Boys 2010 A
Hillerød Fodbold U12 B Boys 2010 B
Holbæk B&I HBI Boys 2011 B
Holbæk B&I HBI Boys 2011 C
Holbæk B&I Boys 2009 B/C 8v8
Holbæk B&I Boys 2009 C 11v11
Hornbæk IF Boys 2017 Begyndere
Hornbæk IF Boys 2017 Begyndere
Hornbæk IF Boys 2015 C
Hornbæk IF Boys 2014 C
Hornbæk IF Boys 2013 C
Hornbæk IF Boys 2012 C
Hornbæk IF Boys 2011 A
Hornbæk IF Boys 2011 C
Hornbæk IF Boys 2008 C
Hornbæk IF Girls 2013 B
Hornbæk IF Girls 2012 B
Hornbæk IF Girls 2009 B 8v8
Humlebæk BK Boys 2016 Øvede
Humlebæk BK Boys 2016 Øvede
Humlebæk BK Boys 2012 B
Humlebæk BK Boys 2012 C
Humlebæk BK Boys 2009 B/C 8v8
Humlebæk BK Boys 2010 C
Humlebæk BK Boys 2008 B
Humlebæk BK Boys 2006/2007 B
Husum Boldklub Girls 2009 B 8v8
Husum Boldklub Girls 2009 B 8v8
Høje Tåstrup IF Boys 2011 C
Hørsholm-Usserød IK Boys 2011 A
Hørsholm-Usserød IK Boys 2010 A
Hørsholm-Usserød IK Boys 2009 A 11v11
IF Brommapojkarna Boys 2009 A 11v11
IF Bytoften Boys 2013 B
IF Bytoften Boys 2013 C
IF Bytoften Boys 2013 C
IF Bytoften Boys 2011 A
IF Bytoften Boys 2009 B 11v11
IF Bytoften Boys 2009 C 11v11
IF Bytoften Girls 2013 B
IF Bytoften Girls 2012 B
IF Bytoften Girls 2011 B
IF Bytoften Girls 2009 B 8v8
IF Bytoften Girls 2007 B 8v8
IF Skjold Birkerød Boys 2010 B
IF Skjold Birkerød Boys 2009 B 11v11
IF Skjold Birkerød Boys 2010 C
IK Wormo Blå Boys 2010 A
IK Wormo Vit Boys 2010 C
Kastrup Boldklub Boys 2008 C
KFUM BK, Roskilde Blå Boys 2012 A
KFUM BK, Roskilde Hvid Boys 2012 C
Kirke Værløse IF KVIF 1 Boys 2010 B
Kirke Værløse IF KVIF 2 Boys 2010 C
Ledøje-Smørum Fodbold LSF 1 Boys 2008 A
Ledøje-Smørum Fodbold LSF 2 Boys 2008 B
Lundtofte Boldklub Boys 2011 B
Lundtofte Boldklub Boys 2011 C
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2014 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2014 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2014 C
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2013 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2013 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2013 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2012 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2012 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2012 C
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2011 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2011 C
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2010 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2010 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2009 A 11v11
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2009 B 11v11
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2008 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2008 B
Lyngby Boldklub 1921 Girls 2013 B
Lyngby Boldklub 1921 Girls 2013 B
Lyngby Boldklub 1921 Girls 2011 B
Lyngby Boldklub 1921 Girls 2009 A 11v11
Måløv BK Boys 2011 C
Nivå-Kokkedal FK Boys 2015 B
Nivå-Kokkedal FK Boys 2013 C
Nivå-Kokkedal FK Boys 2012 B
Nivå-Kokkedal FK Boys 2011 B
Nivå-Kokkedal FK Boys 2011 C
Nivå-Kokkedal FK Girls 2007 B 8v8
Nosaby IF Blå Boys 2008 A
Nosaby IF vit Boys 2008 C
Nykøbing FC Boys 2009 B/C 8v8
Nykøbing FC Boys 2008 C
Nykøbing FC Girls 2011 B
Nykøbing FC Girls 2009 A 11v11
Nykøbing FC Girls 2007 A 11v11
Nykøbing FC Girls 2007 B 8v8
Nødebo IF Boys 2011 C
Nørrebro United Boys 2014 B
Nørrebro United Boys 2013 B
Nørrebro United Boys 2013 C
Orient GI Boys 2015 B
Orient GI Boys 2015 C
Orient GI Boys 2015 C
PPJ Helsinki 1 Orange Boys 2006/2007 B
PPJ Helsinki 2 Blue Boys 2006/2007 B
Ramløse IF Boys 2009 B/C 8v8
RB 1906 Boys 2011 A
Romalt IF Boys 2010 B
Romalt IF Boys 2010 C
Roskilde Pigefodbold Girls 2011 B
Roskilde Pigefodbold RPF Girls 2009 A 11v11
Roskilde Pigefodbold RPF Girls 2009 B 8v8
Skovshoved Idrætsforening Boys 2009 B/C 8v8
Skovshoved Idrætsforening Boys 2009 B 11v11
Skovshoved Idrætsforening Boys 2006/2007 A
Snekkersten IF Boys 2017 Begyndere
Snekkersten IF Boys 2016 Øvede
Snekkersten IF Boys 2015 B
Snekkersten IF Boys 2015 B
Snekkersten IF Boys 2015 C
Snekkersten IF Boys 2014 B
Snekkersten IF Boys 2014 C
Snekkersten IF Boys 2013 B
Snekkersten IF Boys 2013 C
Snekkersten IF Boys 2012 B
Snekkersten IF Boys 2012 C
Snekkersten IF Boys 2011 B
Snekkersten IF Boys 2011 C
Snekkersten IF Boys 2009 B/C 8v8
Snekkersten IF Boys 2009 B 11v11
Snekkersten IF Boys 2010 C
Snekkersten IF Boys 2008 A
Snekkersten IF Boys 2006/2007 A
Snekkersten IF Boys 2006/2007 B
Snekkersten IF Girls 2013 B
Snekkersten IF Girls 2012 B
Snekkersten IF Girls 2009 A 11v11
Snekkersten IF Girls 2007 A 11v11
Solrød FC Boys 2015 B
Store Lyngby IF Boys 2009 B/C 8v8
Sundby Boldklub Boys 2012 A
Sundby Boldklub Boys 2012 B
Sundby Boldklub Bk Boys 2011 C
Sundby Boldklub Boys 2009 A 11v11
Sundby Boldklub Boys 2008 A
Sundby Boldklub Girls 2007 A 11v11
Svaneke Idræts Klub Boys 2014 B
Svaneke Idræts Klub Boys 2012 C
Svaneke Idræts Klub Boys 2011 B
Svaneke Idræts Klub Girls 2012 B
Taastrup FC Boys 2012 A
Taastrup FC Boys 2012 B
Tølløse BK Boys 2009 B 11v11
Vallensbæk IF Boys 2006/2007 A
Vanløse Idræts Forening Boys 2013 B
Vanløse Idræts Forening Boys 2012 A
Vanløse Idræts Forening Boys 2012 C
Vanløse Idræts Forening Boys 2011 B
Vanløse Idræts Forening Boys 2011 B
Vanløse Idræts Forening IF Boys 2010 A
Vanløse Idræts Forening IF Boys 2010 B
Vanløse Idræts Forening Boys 2009 B 11v11
Vanløse Idræts Forening Boys 2009 C 11v11
Vanløse Idræts Forening IF Boys 2010 C
Vanløse Idræts Forening VIF Boys 2010 C
Vanløse Idræts Forening Boys 2010 C
Vanløse Idræts Forening Boys 2006/2007 A
VBA Boys 2012 A
VBA Boys 2012 B
VBA Boys 2012 C
Virum-Sorgenfri BK Boys 2013 B
Virum-Sorgenfri BK Boys 2013 C
Virum-Sorgenfri BK Boys 2012 B
Virum-Sorgenfri BK VSB Boys 2012 C
Virum-Sorgenfri BK Boys 2011 A
Virum-Sorgenfri BK Boys 2011 C
Virum-Sorgenfri BK Boys 2009 B 11v11
Værløse BK Boys 2013 B
Værløse BK Boys 2013 C
Åkarps IF Boys 2008 C
Ålholm IF Boys 2015 B
Ålholm IF Boys 2015 B
Ølstykke FC Boys 2012 B
Ølstykke FC Boys 2012 C
Ølstykke FC Boys 2010 B
Ølstykke FC Boys 2009 A 11v11
Ølstykke FC Boys 2009 C 11v11
Ørestad IF Boys 2010 B
Ørestad IF Boys 2010 C
Østerbro Idræts Forening Boys 2013 A
Østerbro Idræts Forening Boys 2013 C
Østerbro Idræts Forening Boys 2011 A
Østerbro Idræts Forening Boys 2011 C
Østerbro Idræts Forening Boys 2010 B
Østerbro Idræts Forening Boys 2010 C
Østerbro Idræts Forening Boys 2008 C
Øvrevoll Hosle IL Boys 2012 A
Få de seneste nyheder
Skriv dig op til vores nyhedsbrev
Kronborg Cup er en international fodboldturnering for ungdomshold – Sjællands største turnering – der hvert år afvikles i sidste uge af skolernes sommerferie.
Genveje
© Kronborg Cup 2020
CVR. NR.: 36285621