Husk tilmeldingsfristen d. 20. juni!
2022 TILMELDING ER ÅBEN
Tilmeldingen til Kronborg Cup 2022 er åben
TILMELD HOLD
 

Liste der registrierten Teams

Club Team name Category
AB Tårnby Boys 2010 B
AC Amager Academy Grøn Boys 2013 A
AC Amager Academy Blå Boys 2013 A
AC Amager Academy Boys 2012 B
Akademisk Boldklub Boys 2009 B 11v11
Albertslund IF Boys 2009 B 11v11
Allerød Fodbold Klub Boys 2012 A
Allerød Fodbold Klub Boys 2010 B
Allerød Fodbold Klub Boys 2010 C
Askims IK Boys 2010 B
Athletic Football Academy Boys 2011 A
B.93 Boys 2009 A 11v11
b 1903 Boys 2012 B
B93 Boys 2013 A
B93 Boys 2008 A
Bagsværd BK Boys 2014 B
Bagsværd BK Boys 2010 B
Bagsværd BK Boys 2010 C
Ballerup-Skovlunde Fodbold Boys 2008 A
Ballerup-Skovlunde Fodbold Boys 2008 C
Bjärreds IF Blå Boys 2009 B/C 8v8
Bjärreds IF Röd Boys 2009 B/C 8v8
BK Flagg Boys 2012 B
BK Friheden Boys 2012 B
BK Friheden Boys 2008 A
BK Friheden Boys 2008 B
BK Stefan Boys 2008 C
Boldklubben af 1893 Elite Boys 2012 A
Boldklubben Fix Boys 2012 A
Boldklubben Fix Boys 2012 B
Boldklubben Fix Boys 2011 A
Boldklubben Fix Boys 2011 C
Boldklubben Fix Boys 2009 A 11v11
Boldklubben Fix Boys 2009 C 11v11
Boldklubben Fix Boys 2010 C
Boldklubben Fix Girls 2011 B
Boldklubben Frem Boys 2009 A 11v11
Boldklubben Frem Boys 2009 B 11v11
Boldklubben Hekla Girls 2011 B
Boldklubben Hekla Girls 2009 B 8v8
Boldklubben Hekla Girls 2007 B 8v8
Boldklubben Hellas Boys 2014 B
Boldklubben Hellas Boys 2012 A
Boldklubben Hellas Boys 2012 B
Boldklubben Hellas Boys 2011 B
Boldklubben Hellas Boys 2010 B
Boldklubben Hellas Boys 2009 B 11v11
Boldklubben Hellas Boys 2010 C
Boldklubben Skjold Boys 2012 B
Boldklubben Skjold Boys 2011 B
Boldklubben Stefan Boys 2013 B
Boldklubben Stefan Boys 2013 B
Boldklubben Stefan Boys 2012 C
Boldklubben Stefan Boys 2010 C
Boldklubben Stefan Boys 2010 C
Boldklubben Vestia Boys 2011 A
Boldklubben Vestia Boys 2011 C
Brødeskov IF Boys 2010 C
Bunkeflo FF Boys 2010 B
Dragør Boldklub Boys 2015 B
Dragør Boldklub Boys 2015 B
Dragør Boldklub DB1 Boys 2014 B
Dragør Boldklub DB2 Boys 2014 C
Dragør Boldklub Boys 2012 A
Dragør Boldklub Boys 2011 A
Dragør Boldklub Boys 2011 C
Dragør Boldklub Boys 2011 C
Dragør Boldklub Girls 2011 B
Espergærde IF Boys 2015 B
Espergærde IF Boys 2015 C
Espergærde IF Boys 2015 C
Espergærde IF Boys 2014 B
Espergærde IF Boys 2014 B
Espergærde IF Boys 2014 C
Espergærde IF Boys 2014 C
Espergærde IF Boys 2013 B
Espergærde IF Rød Boys 2013 C
Espergærde IF Rød/hvid Boys 2013 C
Espergærde IF Boys 2012 C
Espergærde IF Boys 2012 C
Espergærde IF Boys 2011 B
Espergærde IF Boys 2011 C
Espergærde IF Boys 2010 B
Espergærde IF Boys 2009 B 11v11
Espergærde IF Boys 2010 C
Espergærde IF Boys 2008 B
Espergærde IF Boys 2008 C
Espergærde IF 2006 Boys 2006/2007 A
Espergærde IF Boys 2006/2007 B
Espergærde IF Girls 2007 A 11v11
FA 2000 Boys 2010 B
FA 2000 Boys 2010 C
FA 2000 Hvid Boys 2006/2007 B
FA 2000 Blå Boys 2006/2007 B
Falkenbergs FF Gul Boys 2008 B
Falkenbergs FF Vit Boys 2008 B
Farum BK Boys 2012 B
FC Damsø Girls 2007 A 11v11
FC Holte Boys 2011 B
FC Lejre Boys 2006/2007 B
FC Rudersdal Boys 2014 B
FC Rudersdal Boys 2014 B
FC Rudersdal Boys 2014 B
FC Rudersdal Fc Rudersdal Boys 2010 B
FC Rudersdal Boys 2009 A 11v11
FC Rudersdal Boys 2009 C 11v11
FC Rudersdal Fc Rudersdal Boys 2010 C
FC Rudersdal Boys 2006/2007 B
Frederiksberg Boldklub Boys 2009 B 11v11
Frederikssund IK Boys 2010 A
Frederikssund IK Boys 2010 C
Frederiksværk Fodbold Klub Boys 2011 C
Frederiksværk Fodbold Klub Boys 2009 B/C 8v8
Frederiksværk Fodbold Klub Boys 2009 B 11v11
Frem Hellebæk Boys 2015 C
Frem Hellebæk Boys 2014 C
Frem Hellebæk Boys 2010 B
Frem Hellebæk Boys 2009 C 11v11
Frem Hellebæk Boys 2008 B
Furesø HIF/VBK Boys 2008 B
Furesø HIF/VBK Boys 2008 C
Gevninge IF Boys 2012 C
GIF Nike Blå Boys 2010 B
GIF Nike Röd Boys 2010 B
GIF Nike Grön Boys 2010 C
Gilleleje FK Boys 2012 C
Gjern IF Boys 2008 C
Gladsaxe-Hero BK Boys 2014 B
Gladsaxe-Hero BK Boys 2014 C
Gladsaxe-Hero BK Boys 2010 B
Glostrup FK - IF 32 Boys 2013 B
Greve Fodbold Boys 2012 A
Greve Fodbold Boys 2011 A
Greve Fodbold Boys 2011 B
Greve Fodbold Boys 2010 A
Greve Fodbold Boys 2009 A 11v11
Greve Fodbold Boys 2009 C 11v11
Greve Fodbold Boys 2006/2007 B
Greve Fodbold Girls 2011 B
Hareskov IF Boys 2012 B
Hareskov IF Boys 2012 C
Helsingborg City FC Boys 2014 B
Helsingborg City FC Boys 2013 A
Helsingborg City FC Boys 2012 A
Helsingborg City FC Boys 2010 A
Helsingborg City FC Boys 2010 B
Helsingborg City FC Boys 2006/2007 A
Helsinge Fodbold Boys 2015 B
Helsinge Fodbold Boys 2015 C
Helsingør IF Fodbold Boys 2014 B
Helsingør IF Fodbold Boys 2013 C
Helsingør IF Fodbold Boys 2013 C
Helsingør IF Fodbold Boys 2012 C
Helsingør IF Fodbold Boys 2011 C
Helsingør IF Fodbold Boys 2010 B
Helsingør IF Fodbold Boys 2009 B 11v11
Helsingør IF Fodbold Boys 2010 C
Helsingør IF Fodbold Boys 2008 B
Herlev IF Boys 2015 B
Hillerød Fodbold Boys 2012 C
Hillerød Fodbold U12 A Boys 2010 A
Hillerød Fodbold U12 B Boys 2010 B
Holbæk B&I HBI Boys 2011 B
Holbæk B&I HBI Boys 2011 C
Holbæk B&I Boys 2009 B/C 8v8
Holbæk B&I Boys 2009 C 11v11
Hornbæk IF Boys 2015 C
Hornbæk IF Boys 2014 C
Hornbæk IF Boys 2013 C
Hornbæk IF Boys 2012 C
Hornbæk IF Boys 2011 A
Hornbæk IF Boys 2011 C
Hornbæk IF Boys 2008 C
Hornbæk IF Girls 2013 B
Hornbæk IF Girls 2012 B
Hornbæk IF Girls 2009 B 8v8
Humlebæk BK Boys 2012 B
Humlebæk BK Boys 2012 C
Humlebæk BK Boys 2009 B/C 8v8
Humlebæk BK Boys 2010 C
Humlebæk BK Boys 2008 B
Humlebæk BK Boys 2006/2007 B
Husum Boldklub Girls 2009 B 8v8
Husum Boldklub Girls 2009 B 8v8
Høje Tåstrup IF Boys 2011 C
Hørsholm-Usserød IK Boys 2011 A
Hørsholm-Usserød IK Boys 2009 A 11v11
IF Brommapojkarna Boys 2009 A 11v11
IF Bytoften Boys 2013 B
IF Bytoften Boys 2013 C
IF Bytoften Boys 2013 C
IF Bytoften Boys 2012 C
IF Bytoften Boys 2011 A
IF Bytoften Boys 2009 B 11v11
IF Bytoften Boys 2009 C 11v11
IF Bytoften Girls 2013 B
IF Bytoften Girls 2012 B
IF Bytoften Girls 2011 B
IF Bytoften Girls 2009 B 8v8
IF Skjold Birkerød Boys 2010 B
IF Skjold Birkerød Boys 2009 B 11v11
IF Skjold Birkerød Boys 2010 C
IK Wormo Blå Boys 2010 A
IK Wormo Vit Boys 2010 C
Kastrup Boldklub Boys 2008 C
KFUM BK, Roskilde Blå Boys 2012 A
KFUM BK, Roskilde Hvid Boys 2012 C
Kirke Værløse IF KVIF 1 Boys 2010 B
Kirke Værløse IF KVIF 2 Boys 2010 C
Ledøje-Smørum Fodbold LSF 1 Boys 2008 A
Ledøje-Smørum Fodbold LSF 2 Boys 2008 B
Lundtofte Boldklub Boys 2011 B
Lundtofte Boldklub Boys 2011 C
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2014 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2014 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2014 C
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2014 C
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2013 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2013 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2013 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2012 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2012 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2012 C
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2011 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2011 C
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2010 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2010 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2009 A 11v11
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2009 B 11v11
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2008 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2008 B
Lyngby Boldklub 1921 Girls 2013 B
Lyngby Boldklub 1921 Girls 2013 B
Lyngby Boldklub 1921 Girls 2011 B
Lyngby Boldklub 1921 Girls 2009 A 11v11
Måløv BK Boys 2011 C
Nivå-Kokkedal FK Boys 2015 B
Nivå-Kokkedal FK Boys 2013 C
Nivå-Kokkedal FK Boys 2012 B
Nivå-Kokkedal FK Boys 2011 B
Nivå-Kokkedal FK Boys 2011 C
Nivå-Kokkedal FK Girls 2007 B 8v8
Nosaby IF Blå Boys 2008 A
Nosaby IF vit Boys 2008 C
Nykøbing FC Boys 2009 B/C 8v8
Nykøbing FC Boys 2008 C
Nykøbing FC Girls 2011 B
Nykøbing FC Girls 2009 A 11v11
Nykøbing FC Girls 2007 A 11v11
Nykøbing FC Girls 2007 B 8v8
Nødebo IF Boys 2011 C
Nørrebro United Boys 2014 B
Nørrebro United Boys 2013 B
Nørrebro United Boys 2013 C
Orient GI Boys 2015 B
Orient GI Boys 2015 C
Orient GI Boys 2015 C
PPJ Helsinki 1 Orange Boys 2006/2007 B
PPJ Helsinki 2 Blue Boys 2006/2007 B
Ramløse IF Boys 2009 B/C 8v8
RB 1906 Boys 2011 A
Romalt IF Boys 2010 B
Romalt IF Boys 2010 C
Roskilde Pigefodbold Girls 2011 B
Roskilde Pigefodbold RPF Girls 2009 A 11v11
Roskilde Pigefodbold RPF Girls 2009 B 8v8
SBV 09 Boys 2012 C
Skovshoved Idrætsforening Boys 2009 B/C 8v8
Skovshoved Idrætsforening Boys 2009 B 11v11
Skovshoved Idrætsforening Boys 2006/2007 A
Skäldervikens IF Boys 2006/2007 B
Snekkersten IF Boys 2015 B
Snekkersten IF Boys 2015 B
Snekkersten IF Boys 2015 C
Snekkersten IF Boys 2014 B
Snekkersten IF Boys 2014 C
Snekkersten IF Boys 2013 B
Snekkersten IF Boys 2013 C
Snekkersten IF Boys 2012 B
Snekkersten IF Boys 2012 C
Snekkersten IF Boys 2011 B
Snekkersten IF Boys 2011 C
Snekkersten IF Boys 2009 B/C 8v8
Snekkersten IF Boys 2009 B 11v11
Snekkersten IF Boys 2010 C
Snekkersten IF Boys 2008 A
Snekkersten IF Boys 2006/2007 A
Snekkersten IF Boys 2006/2007 B
Snekkersten IF Girls 2013 B
Snekkersten IF Girls 2012 B
Snekkersten IF Girls 2009 A 11v11
Snekkersten IF Girls 2007 A 11v11
Solrød FC Boys 2015 B
Store Lyngby IF Boys 2009 B/C 8v8
Sundby Boldklub Boys 2014 C
Sundby Boldklub Boys 2012 A
Sundby Boldklub Boys 2012 B
Sundby Boldklub Bk Boys 2011 C
Sundby Boldklub Boys 2009 A 11v11
Sundby Boldklub Boys 2008 A
Sundby Boldklub Girls 2007 A 11v11
Svaneke Idræts Klub Boys 2014 B
Svaneke Idræts Klub Boys 2012 C
Svaneke Idræts Klub Boys 2011 B
Svaneke Idræts Klub Girls 2012 B
Taastrup FC Boys 2012 A
Taastrup FC Boys 2012 B
Tølløse BK Boys 2009 B 11v11
Vallensbæk IF Boys 2006/2007 A
Vanløse Idræts Forening Boys 2013 B
Vanløse Idræts Forening Boys 2012 A
Vanløse Idræts Forening Boys 2012 C
Vanløse Idræts Forening Boys 2011 B
Vanløse Idræts Forening Boys 2011 B
Vanløse Idræts Forening IF Boys 2010 A
Vanløse Idræts Forening IF Boys 2010 B
Vanløse Idræts Forening Boys 2009 B 11v11
Vanløse Idræts Forening Boys 2009 C 11v11
Vanløse Idræts Forening IF Boys 2010 C
Vanløse Idræts Forening VIF Boys 2010 C
Vanløse Idræts Forening Boys 2010 C
Vanløse Idræts Forening Boys 2006/2007 A
VBA Boys 2012 A
VBA Boys 2012 B
Virum-Sorgenfri BK Boys 2013 B
Virum-Sorgenfri BK Boys 2012 B
Virum-Sorgenfri BK VSB Boys 2012 C
Virum-Sorgenfri BK Boys 2011 A
Virum-Sorgenfri BK Boys 2011 C
Virum-Sorgenfri BK Boys 2009 B 11v11
Værløse BK Boys 2013 B
Værløse BK Boys 2013 C
Åkarps IF Boys 2008 C
Ålholm IF Boys 2015 B
Ålholm IF Boys 2015 B
Ølstykke FC Boys 2012 B
Ølstykke FC Boys 2012 C
Ølstykke FC Boys 2010 B
Ølstykke FC Boys 2009 A 11v11
Ølstykke FC Boys 2009 C 11v11
Ørestad IF Boys 2010 B
Ørestad IF Boys 2010 C
Østerbro Idræts Forening Boys 2013 A
Østerbro Idræts Forening Boys 2013 C
Østerbro Idræts Forening Boys 2011 A
Østerbro Idræts Forening Boys 2011 C
Østerbro Idræts Forening Boys 2010 B
Østerbro Idræts Forening Boys 2010 C
Østerbro Idræts Forening Boys 2008 C
Øvrevoll Hosle IL Boys 2012 A
Få de seneste nyheder
Skriv dig op til vores nyhedsbrev
Kronborg Cup er en international fodboldturnering for ungdomshold – Sjællands største turnering – der hvert år afvikles i sidste uge af skolernes sommerferie.
Genveje