Tilmeldingen til Kronborg Cup 2022 er åben
2022 TILMELDING ER ÅBEN
Tilmeldingen til Kronborg Cup 2022 er åben
TILMELD HOLD
 

List of registered teams

Club Team name Category
AB Tårnby Boys 2010 B
AFA Boys 2011 A
Akademisk Boldklub Boys 2009 B 11v11
Allerød Fodbold Klub Boys 2012 A
Allerød Fodbold Klub Boys 2010 A
Allerød Fodbold Klub Boys 2010 B
Allerød Fodbold Klub Boys 2010 C
Allerød Fodbold Klub Girls 2008 A 11v11
Askims IK Boys 2010 B
Askims IK Boys 2010 B
B. 82, Virum Boys 2010 C
B.93 Boys 2009 A 11v11
B93 Boys 2013 A
Bagsværd BK Boys 2010 B
Bagsværd BK Boys 2010 C
Ballerup-Skovlunde Fodbold Boys 2008 A
Ballerup-Skovlunde Fodbold Boys 2008 B
Ballerup-Skovlunde Fodbold Boys 2008 C
BK Flagg Boys 2012 B
BK Flagg Boys 2012 B
BK Friheden Boys 2012 B
BK Friheden Boys 2008 A
BK Friheden Boys 2008 B
BK Stefan Boys 2008 C
Boldklubben af 1893 Elite Boys 2012 A
Boldklubben Fix Boys 2016 Begyndere
Boldklubben Fix Boys 2016 Øvede
Boldklubben Fix Boys 2012 A
Boldklubben Fix Boys 2012 B
Boldklubben Fix Boys 2011 A
Boldklubben Fix Boys 2011 B
Boldklubben Fix Boys 2009 A 11v11
Boldklubben Fix Boys 2009 B 11v11
Boldklubben Fix Boys 2009 C 11v11
Boldklubben Fix Girls 2011 B
Boldklubben Frem Boys 2009 A 11v11
Boldklubben Frem Boys 2009 B 11v11
Boldklubben Hekla Boys 2009 A 11v11
Boldklubben Hekla Girls 2011 B
Boldklubben Hekla Girls 2007 B 8v8
Boldklubben Hellas Boys 2012 B
Boldklubben Hellas Boys 2011 B
Boldklubben Hellas Boys 2010 B
Boldklubben Hellas Boys 2010 B
Boldklubben Hellas Boys 2009 B 11v11
Boldklubben Hellas Boys 2010 C
Boldklubben Skjold BK Skjold Boys 2011 B
Boldklubben Stefan Boys 2013 B
Boldklubben Stefan Boys 2013 B
Boldklubben Stefan Boys 2012 C
Boldklubben Stefan Boys 2010 C
Boldklubben Vestia Boys 2011 A
Boldklubben Vestia Boys 2011 C
Borsholm-Skibstrup IF Boys 2017 Begyndere
Borsholm-Skibstrup IF Boys 2016 Begyndere
Borsholm-Skibstrup IF Boys 2011 B
Brødeskov IF Boys 2010 C
Bunkeflo FF Boys 2010 B
Degeberga GoIF Boys 2008 B
Dragør Boldklub Boys 2015 B
Dragør Boldklub DB1 Boys 2014 B
Dragør Boldklub DB2 Boys 2014 C
Dragør Boldklub Boys 2012 B
Dragør Boldklub Boys 2011 A
Dragør Boldklub Boys 2011 C
Espergærde IF Boys 2016 Begyndere
Espergærde IF Boys 2016 Øvede
Espergærde IF Boys 2016 Øvede
Espergærde IF Boys 2015 B
Espergærde IF Boys 2015 C
Espergærde IF Boys 2015 C
Espergærde IF Boys 2014 B
Espergærde IF Boys 2014 B
Espergærde IF Boys 2014 C
Espergærde IF Boys 2014 C
Espergærde IF Boys 2013 B
Espergærde IF Rød Boys 2013 C
Espergærde IF Rød/hvid Boys 2013 C
Espergærde IF Boys 2012 B
Espergærde IF Boys 2012 C
Espergærde IF Boys 2010 B
Espergærde IF RØD Boys 2009 B/C 8v8
Espergærde IF HVID Boys 2009 B/C 8v8
Espergærde IF Boys 2010 C
Espergærde IF Boys 2008 B
Espergærde IF Boys 2008 C
Espergærde IF 2006 Boys 2006/2007 A
Espergærde IF Boys 2006/2007 B
FA 2000 Boys 2012 B
FA 2000 Boys 2012 C
Falkenbergs FF Gul Boys 2008 B
Falkenbergs FF Vit Boys 2008 B
Farum BK Boys 2012 B
FC Lejre Boys 2006/2007 B
FC Rudersdal Boys 2014 B
FC Rudersdal Boys 2014 B
FC Rudersdal Boys 2014 B
FC Rudersdal Fc Rudersdal Boys 2010 B
FC Rudersdal Boys 2009 A 11v11
FC Rudersdal Boys 2009 C 11v11
FC Rudersdal Fc Rudersdal Boys 2010 C
FC Rudersdal Boys 2006/2007 B
Fredensborg BI Boys 2016 Begyndere
Fredensborg BI Boys 2016 Begyndere
Frederikssund IK Boys 2010 A
Frederikssund IK Boys 2010 C
Frem Hellebæk Boys 2015 C
Frem Hellebæk Boys 2014 C
Frem Hellebæk Boys 2010 B
Frem Hellebæk Boys 2009 C 11v11
Frem Hellebæk Boys 2008 B
Frem Hellebæk Boys 2006/2007 B
Furesø HIF/VBK Boys 2008 B
Furesø HIF/VBK Boys 2008 C
Gentofte-Vangede Idrætsforening Boys 2008 A
Gevninge IF Boys 2012 C
Gevninge IF Boys 2011 C
Gevninge IF Boys 2010 C
Gevninge IF Boys 2008 C
GIF Nike Blå Boys 2010 B
GIF Nike Röd Boys 2010 B
GIF Nike Grön Boys 2010 C
GIF Nike Girls 2010 B
GIF Nike Girls 2010 B
Gilleleje FK Boys 2012 C
Gjern IF Boys 2008 C
Gladsaxe-Hero BK Boys 2014 B
Gladsaxe-Hero BK Boys 2014 C
Gladsaxe-Hero BK Boys 2010 B
Greve Fodbold Boys 2012 A
Greve Fodbold Boys 2011 A
Greve Fodbold Boys 2011 B
Greve Fodbold Boys 2010 A
Greve Fodbold Boys 2009 A 11v11
Greve Fodbold Boys 2006/2007 B
Hareskov IF Boys 2012 B
Hareskov IF Boys 2012 C
Helsingborg City FC Boys 2014 B
Helsingborg City FC Boys 2013 A
Helsingborg City FC Boys 2012 A
Helsingborg City FC Boys 2010 A
Helsingborg City FC Boys 2010 B
Helsingborg City FC Boys 2006/2007 A
Helsingør IF Fodbold Boys 2012 C
Helsingør IF Fodbold Boys 2011 C
Helsingør IF Fodbold Boys 2009 B 11v11
Helsingør IF Fodbold Boys 2010 C
Helsingør IF Fodbold Boys 2008 B
Holbæk B&I Boys 2009 B 11v11
Holbæk B&I Boys 2009 C 11v11
Hornbæk IF Boys 2017 Begyndere
Hornbæk IF Boys 2017 Begyndere
Hornbæk IF Boys 2017 Begyndere
Hornbæk IF Boys 2015 C
Hornbæk IF Boys 2014 C
Hornbæk IF Boys 2013 C
Hornbæk IF Boys 2012 C
Hornbæk IF Boys 2011 A
Hornbæk IF Boys 2011 C
Hornbæk IF Boys 2008 C
Hornbæk IF Girls 2013 B
Hornbæk IF Girls 2012 B
Hornbæk IF Girls 2009 B 8v8
Humlebæk BK Boys 2016 Begyndere
Humlebæk BK Boys 2016 Øvede
Humlebæk BK Boys 2016 Øvede
Humlebæk BK Boys 2012 B
Humlebæk BK Boys 2012 C
Humlebæk BK Boys 2011 C
Humlebæk BK Boys 2008 B
Humlebæk BK Boys 2006/2007 B
Hundested IK Boys 2012 C
Hundested IK Boys 2011 C
Husum Boldklub Girls 2009 B 8v8
Husum Boldklub Girls 2009 B 8v8
Høje Tåstrup IF Boys 2011 C
IF Brommapojkarna Boys 2009 A 11v11
IF Bytoften Boys 2013 B
IF Bytoften Boys 2013 C
IF Bytoften Boys 2012 C
IF Bytoften Boys 2011 A
IF Bytoften Boys 2009 B 11v11
IF Bytoften Boys 2009 C 11v11
IF Bytoften Girls 2013 B
IF Bytoften Girls 2011 B
IF Bytoften Girls 2009 B 8v8
IF Skjold Birkerød Boys 2010 B
IF Skjold Birkerød Boys 2009 B 11v11
IF Skjold Birkerød Boys 2010 C
IK Wormo Blå Boys 2010 A
IK Wormo Vit Boys 2010 C
Kastrup Boldklub Boys 2008 C
KFUM BK, Roskilde Blå Boys 2012 A
KFUM BK, Roskilde Hvid Boys 2012 C
Ledøje-Smørum Fodbold LSF 1 Boys 2008 A
Ledøje-Smørum Fodbold LSF 2 Boys 2008 B
Lundtofte Boldklub Boys 2011 B
Lundtofte Boldklub Boys 2011 C
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2014 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2014 C
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2013 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2013 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2013 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2013 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2013 C
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2012 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2012 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2012 C
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2011 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2011 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2011 C
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2010 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2009 A 11v11
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2009 B 11v11
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2008 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2008 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2006/2007 B
Lyngby Boldklub 1921 Girls 2012 B
Lyngby Boldklub 1921 Girls 2012 B
Lyngby Boldklub 1921 Girls 2011 B
Lyngby Boldklub 1921 Girls 2010 B
Lyngby Boldklub 1921 Girls 2009 B 8v8
Måløv BK Boys 2006/2007 B
Nivå-Kokkedal FK Boys 2013 C
Nivå-Kokkedal FK Boys 2012 B
Nosaby IF Blå Boys 2008 A
Nosaby IF vit Boys 2008 C
Nykøbing FC Girls 2011 B
Nykøbing FC Girls 2007 A 11v11
Nykøbing FC Girls 2007 B 8v8
Nødebo IF Boys 2011 C
Nørrebro United Boys 2014 B
PPJ Helsinki 1 Orange Boys 2006/2007 B
PPJ Helsinki 2 Blue Boys 2006/2007 B
Romalt IF Boys 2010 B
Romalt IF Boys 2010 C
Roskilde Pigefodbold Girls 2011 B
Roskilde Pigefodbold RPF Girls 2009 A 11v11
Roskilde Pigefodbold RPF Girls 2009 B 8v8
SBV 09 Boys 2012 C
Skovshoved Idrætsforening Boys 2009 B 11v11
Skovshoved Idrætsforening Boys 2009 B 11v11
Skäldervikens IF Boys 2006/2007 B
Snekkersten IF Boys 2017 Begyndere
Snekkersten IF Boys 2016 Begyndere
Snekkersten IF Boys 2016 Øvede
Snekkersten IF Boys 2015 B
Snekkersten IF Boys 2015 B
Snekkersten IF Boys 2015 C
Snekkersten IF Boys 2014 B
Snekkersten IF Boys 2014 C
Snekkersten IF Boys 2013 B
Snekkersten IF Boys 2013 C
Snekkersten IF Boys 2012 A
Snekkersten IF Boys 2012 C
Snekkersten IF Boys 2011 B
Snekkersten IF Boys 2011 C
Snekkersten IF Boys 2010 B
Snekkersten IF Boys 2009 B 11v11
Snekkersten IF Boys 2009 C 11v11
Snekkersten IF Boys 2008 A
Snekkersten IF Boys 2006/2007 A
Snekkersten IF Boys 2006/2007 B
Snekkersten IF Girls 2014/2015 B
Snekkersten IF Girls 2014/2015 B
Snekkersten IF Girls 2013 B
Snekkersten IF Girls 2012 B
Snekkersten IF Girls 2009 A 11v11
Snekkersten IF Girls 2007 A 11v11
Solrød FC Boys 2015 A
Solrød FC Boys 2015 A
Sundby Boldklub Boys 2014 C
Sundby Boldklub Boys 2012 A
Sundby Boldklub Boys 2012 B
Sundby Boldklub Boys 2012 C
Sundby Boldklub Bk Boys 2011 C
Sundby Boldklub Boys 2009 A 11v11
Sundby Boldklub Boys 2008 A
Sundby Boldklub Girls 2008 A 11v11
Svaneke Idræts Klub Boys 2014 B
Svaneke Idræts Klub Boys 2012 C
Svaneke Idræts Klub Boys 2011 B
Svaneke Idræts Klub Girls 2012 B
Taastrup FC Boys 2012 A
Taastrup FC Boys 2012 B
The Lads Boys 2006/2007 B
Tølløse BK Boys 2009 B 11v11
Vanløse Idræts Forening Boys 2013 B
Vanløse Idræts Forening Boys 2012 A
Vanløse Idræts Forening Boys 2012 B
Vanløse Idræts Forening Boys 2012 C
Vanløse Idræts Forening Boys 2011 A
Vanløse Idræts Forening Boys 2011 B
Vanløse Idræts Forening IF Boys 2010 A
Vanløse Idræts Forening IF Boys 2010 B
Vanløse Idræts Forening Boys 2009 B 11v11
Vanløse Idræts Forening Boys 2009 C 11v11
Vanløse Idræts Forening IF Boys 2010 C
Vanløse Idræts Forening VIF Boys 2010 C
Vanløse Idræts Forening Boys 2006/2007 A
VBA Boys 2012 A
VBA Boys 2012 B
Virum-Sorgenfri BK Boys 2013 B
Virum-Sorgenfri BK Boys 2012 B
Virum-Sorgenfri BK VSB Boys 2012 C
Virum-Sorgenfri BK Boys 2011 A
Virum-Sorgenfri BK Boys 2011 A
Virum-Sorgenfri BK Boys 2011 C
Virum-Sorgenfri BK Boys 2011 C
Virum-Sorgenfri BK Boys 2009 B 11v11
Virum-Sorgenfri BK Boys 2006/2007 A
Virum-Sorgenfri BK Boys 2006/2007 B
Virum-Sorgenfri BK Girls 2010 B
Værløse BK Boys 2013 B
Værløse BK Boys 2013 C
Åkarps IF Boys 2008 C
Ålholm IF Boys 2015 B
Ålholm IF Boys 2015 B
Ølstykke FC Boys 2012 B
Ølstykke FC Boys 2012 C
Ølstykke FC Boys 2010 B
Ølstykke FC Boys 2009 A 11v11
Ølstykke FC Boys 2009 C 11v11
Ørestad IF Boys 2010 B
Ørestad IF Boys 2010 C
Østerbro Idræts Forening Boys 2011 A
Østerbro Idræts Forening Boys 2011 C
Østerbro Idræts Forening Boys 2010 B
Østerbro Idræts Forening Boys 2010 C
Østerbro Idræts Forening Boys 2008 C
Øvrevoll Hosle IL Boys 2012 A
Få de seneste nyheder
Skriv dig op til vores nyhedsbrev
Kronborg Cup er en international fodboldturnering for ungdomshold – Sjællands største turnering – der hvert år afvikles i sidste uge af skolernes sommerferie.
Genveje
© Kronborg Cup 2020
CVR. NR.: 36285621