95% af pladserne er solgt
TILMELD HOLD
 

You are viewing the results for Kronborg Cup 2023. View the current results for Kronborg Cup 2024 here.

Latest results

Kronborg Cup 2023 begins
End
11/8
12/8
13/8

Finals

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
13004012 Sun 13/08 15:48 Sun 13/08 Borsholm Idrætsanleg 2 B2015 C Playoff A Final Boldklubben Skjold Rød 2 - 1 Lyngby Boldklub 1921      
13007113 Sun 13/08 16:22 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 2 B2014 B Playoff A Final Vallensbæk IF 1 1 - 2 Borstahusens BK BBK      
13000612 Sun 13/08 15:48 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 1 B2014 C Playoff A Final Brede IF 0 - 3 Brønshøj Boldklub 1      
13002109 Sun 13/08 15:00 Sun 13/08 Mørdrup Idrætsanleg 41 B2013 A Playoff A Final Boldklubben Fix 4 - 2 Boldklubben af 1893      
13001908 Sun 13/08 14:20 Sun 13/08 Mørdrup Idrætsanleg 31 B2013 B Playoff A Final Högaborgs BK 2 - 0 IF Bytoften      
13001907 Sun 13/08 13:40 Sun 13/08 Mørdrup Idrætsanleg 31 B2013 C Playoff A Final Greve Fodbold 1 - 2 Lyngby Boldklub 1921      
13000908 Sun 13/08 14:20 Sun 13/08 Hornbæk Idrætsanlæg - Pedella Park 1 B2012 A Playoff A Final Allerød Fodbold Klub FK 3 - 0 Boldklubben...B93 Akademi      
13004608 Sun 13/08 15:00 Sun 13/08 Hornbæk Idrætsanlæg - Pedella Park 3 B2012 B Playoff A Final Ishøj IF 3 - 0 Hareskov IF      
13000909 Sun 13/08 15:00 Sun 13/08 Hornbæk Idrætsanlæg - Pedella Park 1 B2012 C Playoff A Final Espergærde IF 1 0 - 5 Vestegnens bold akademi      
13000509 Sun 13/08 15:00 Sun 13/08 Hellebæk 1 B2011 A Playoff A Final A27 3 - 0 Vanløse Idræts Forening      
13006009 Sun 13/08 15:00 Sun 13/08 Hellebæk 3 B2011 B Playoff A Final Nykøbing FC NFC Blå 0 - 2 Östers IF      
13005908 Sun 13/08 14:20 Sun 13/08 Hellebæk 2 B2011 C Playoff A Final Høje Tåstrup IF Waiting 1 - 5 Lyngby Boldklub 1921      
13000205 Sun 13/08 13:20 Sun 13/08 Helsingør Idrætspark 1 B2010 A 11v11 Finale Final Vanløse Idræts Forening 4 - 1 Hillerød Fodbold      
13000207 Sun 13/08 15:00 Sun 13/08 Helsingør Idrætspark 1 B2010 B 11v11 Finale Final Ballerup-Sk...nde Fodbold 0 - 3 Bjärreds if 1 röd      
13008705 Sun 13/08 12:20 Sun 13/08 Helsingør Idrætspark 11 B2010 B/C 8v8 Playoff A Final Gilleleje FK 3 - 0 Aakanden GF      
13003408 Sun 13/08 15:50 Sun 13/08 Helsingør Idrætspark 3 B2010 C 11v11 Playoff A Final Vanløse Idr...g Mørkegrøn 0 - 3 Lyngby Boldklub 1921      
13000809 Sun 13/08 16:30 Sun 13/08 Snekkersten 1 B2009 A Playoff A Final Aarslev BK 5 - 4 Greve Fodbold      
13006609 Sun 13/08 16:30 Sun 13/08 Snekkersten 3 B2009 C Playoff A Final Lyngby Boldklub 1921 3 - 1 Bjärreds IF      
13000206 Sun 13/08 14:10 Sun 13/08 Helsingør Idrætspark 1 B2007/08 A Playoff A Final Ledøje-Smørum Fodbold 0 - 2 Boldklubben Frem BK FREM      
13000208 Sun 13/08 15:50 Sun 13/08 Helsingør Idrætspark 1 B2007/08 B Playoff A Final IF Mölndal Fotboll 0 - 1 Vejby IF      
13002307 Sun 13/08 13:40 Sun 13/08 Mørdrup Idrætsanleg 51 G2013 B Playoff A Final Allerød Fodbold Klub 2 - 1 Bagsværd BK 1      
13006309 Sun 13/08 15:00 Sun 13/08 Hellebæk 6 G2012 B Playoff A Final FC Damsø 0 - 4 Østerbro Idræts Forening      
13002104 Sun 13/08 11:40 Sun 13/08 Mørdrup Idrætsanleg 41 G2011 B Playoff A Final Husum Boldklub 2 - 3 Ödåkra IF      
13001909 Sun 13/08 15:00 Sun 13/08 Mørdrup Idrætsanleg 31 G2010 B 8v8 Playoff A Final Lyngby Boldklub 1921 0 - 2 Virum-Sorgenfri BK      
13000405 Sun 13/08 14:00 Sun 13/08 Mørdrup Idrætsanleg 1 G2008 A 11v11 Playoff A Final Amager PigeFodbold 1 3 - 2 P Nykøbing FC      
  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
13006509 Sun 13/08 16:30 Sun 13/08 Snekkersten 2 B2009 A Bronzematch 3-4 Sundby Boldklub 1 - 2 Vanløse Idr...Forening FC      
13006709 Sun 13/08 16:30 Sun 13/08 Snekkersten 4 B2009 C Playoff A Bronze match Vanløse Idr...Forening IF 4 - 3 FC Rudersdal      
13006809 Sun 13/08 16:30 Sun 13/08 Snekkersten 5 B2009 B Finalepulje Virum-Sorgenfri BK 1 - 1 IF Skjold Birkerød      
13000613 Sun 13/08 16:22 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 1 B2014 B Playoff A Bronze match Farum BK 1 - 2 Virum-Sorgenfri BK 1      
13007213 Sun 13/08 16:22 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 3 B2014 A Afslutningskampe Snekkersten IF 0 - 4 IK Wormo      
13007313 Sun 13/08 16:22 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 4 B2014 A Afslutningskampe FC Rudersdal 2 - 1 Boldklubben Frem blå      
13007413 Sun 13/08 16:22 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 5 G 2014 B Grp A Ålholm IF 1 1 - 0 Brøndbyernes IF 1      
13007513 Sun 13/08 16:22 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 6 G 2014 B Grp A Ålholm IF 2 4 - 0 Boldklubben 1908      
13007613 Sun 13/08 16:22 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 7 G2014 A Grp A Hornbæk IF 2 - 1 Lyngby Boldklub 1921      
13007713 Sun 13/08 16:22 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 8 B2014 B Plads 5-8 7-8 Boldklubben Hekla 2 - 5 Frederikssu...kssund FB 1      
13008411 Sun 13/08 16:22 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 9 B2014 B Plads 5-8 5-6 Frederikssu...ikssund FB2 4 - 1 Allerød Fodbold Klub      
13003308 Sun 13/08 15:50 Sun 13/08 Helsingør Idrætspark 2 B2007/08 B Playoff A Bronze match Humlebæk BK 6 - 0 Skovshoved Idrætsforening      
13003508 Sun 13/08 15:50 Sun 13/08 Helsingør Idrætspark 4 B2010 C 11v11 Playoff A Bronze match Vanløse Idræts Forening 1 3 - 1 Snekkersten IF      
13003608 Sun 13/08 15:50 Sun 13/08 Helsingør Idrætspark 5 B2007/08 B Playoff B 5-6 IFK Hjo 1 - 0 Hittarps IK      
13003707 Sun 13/08 15:50 Sun 13/08 Helsingør Idrætspark 6 B2007/08 B Playoff B 7-8 Slangerup &...YS 07/08/09 2 - 3 Skäldervikens IF      
13000112 Sun 13/08 15:48 Sun 13/08 Borsholm Idrætsanleg 1 B2015 C Playoff A Bronze match Vallensbæk IF VI392 2 - 3 Boldklubben Skjold Hvid      
13004112 Sun 13/08 15:48 Sun 13/08 Borsholm Idrætsanleg 3 B2015 A Finalepulje Snekkersten IF 1 - 2 Jyllinge FC      
13004212 Sun 13/08 15:48 Sun 13/08 Borsholm Idrætsanleg 4 B2015 A Finalepulje Brede IF Ronni Bertelsen 0 - 3 B 1903      
13004312 Sun 13/08 15:48 Sun 13/08 Borsholm Idrætsanleg 5 B2015 C Plads 5-8 7-8 Hornbæk IF 1 - 4 Humlebæk BK      
13007112 Sun 13/08 15:48 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 2 B2014 C Playoff A Bronze match Gladsaxe-Hero BK 1 - 5 Lyngby Boldklub 1921      
13007212 Sun 13/08 15:48 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 3 B2014 C Plads 5-8 5-6 Boldklubben...la 1Hekla 2 3 - 2 Hornbæk IF 1      
13007312 Sun 13/08 15:48 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 4 B2014 C Plads 5-8 7-8 Allerød Fodbold Klub 4 - 1 Virum-Sorgenfri BK 2      
13007412 Sun 13/08 15:48 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 5 G 2014 B Grp A Brøndbyernes IF 2 4 - 2 Virum-Sorge...BK VSB Grøn      
13007512 Sun 13/08 15:48 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 6 G2014 A Grp A Boldklubben 1908 0 - 7 Skive IK      
13007612 Sun 13/08 15:48 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 7 G2014 A Grp A Brøndbyernes IF 2 - 1 Kjøbenhavns...lub KB Hvid      
13007712 Sun 13/08 15:48 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 8 B2014 A Afslutningskampe Farum BK 1 - 1 Frederiksberg Boldklub      
13008112 Sun 13/08 15:48 Sun 13/08 Borsholm Idrætsanleg 6 B2015 C Plads 5-8 5-6 Espergærde IF EIF1 0 - 2 Jægersborg Boldklub      
13008410 Sun 13/08 15:48 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 9 B2014 A Afslutningskampe Högaborgs BK 1 - 0 Fløng-Hedeh...dbold FHF 1      
13000808 Sun 13/08 15:40 Sun 13/08 Snekkersten 1 B2009 B Plads 4-7 4-5 Höganäs BK 0 - 1 VG Fodbold      
13006508 Sun 13/08 15:40 Sun 13/08 Snekkersten 2 B2009 B Plads 4-7 6-7 Boldklubben Hellas 3 - 0 BK Rødovre      
13006608 Sun 13/08 15:40 Sun 13/08 Snekkersten 3 B2009 B Plads 12-15 12-13 Boldklubben 1908 1 - 2 Husum Boldklub      
13006708 Sun 13/08 15:40 Sun 13/08 Snekkersten 4 B2009 B Plads 12-15 14-15 Vanløse Idr...Forening AC 1 - 0 Åkarps IF      
13006808 Sun 13/08 15:40 Sun 13/08 Snekkersten 5 B2009 B Plads 8-11 8-9 Helsingør IF Fodbold 4 - 2 Snekkersten IF      
13007807 Sun 13/08 15:40 Sun 13/08 Snekkersten 6 B2009 A Playoff C 5-6 Lyngby Boldklub 1921 2 - 0 FC Rudersdal      
13000111 Sun 13/08 15:14 Sun 13/08 Borsholm Idrætsanleg 1 B2016 B Finalepulje FC Rudersdal 2 - 2 Glostrup FK - IF 32      
13000611 Sun 13/08 15:14 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 1 B2014 B Plads 13-16 13-14 Boldklubben af 1893 3 1 - 2 Avedøre IF      
13004011 Sun 13/08 15:14 Sun 13/08 Borsholm Idrætsanleg 2 B2016 B Finalepulje Espergærde IF 1 - 2 Helsingør IF Fodbold      
13004111 Sun 13/08 15:14 Sun 13/08 Borsholm Idrætsanleg 3 B2016 C Finalepulje Boldklubben 1903 1 - 2 FC Rudersdal      
13004211 Sun 13/08 15:14 Sun 13/08 Borsholm Idrætsanleg 4 B2016 C Finalepulje Hornbæk IF 1 - 0 Esrum IF      
13004311 Sun 13/08 15:14 Sun 13/08 Borsholm Idrætsanleg 5 B2015 B Finalepulje FC Holte 2 - 1 Virum-Sorgenfri BK VSB1      
13007111 Sun 13/08 15:14 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 2 B2014 B Plads 9-16 11-12 Husum Boldklub 1 - 6 Vallensbæk IF 2      
13007211 Sun 13/08 15:14 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 3 B2014 B Plads 13-16 15-16 Gladsaxe-Hero BK 4 - 3 Nykøbing FC 1      
13007311 Sun 13/08 15:14 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 4 B2014 B Plads 9-16 9-10 Jyllinge FC 2 - 1 FIF, Hiller... Hillerød B      
13007411 Sun 13/08 15:14 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 5 B2014 B Plads 17-24 19-20 KFUM BK, Roskilde 4 - 1 Lyngby Boldklub 1921      
13007511 Sun 13/08 15:14 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 6 B2014 B Plads 17-24 17-18 Boldklubben af 1893 2 4 - 1 Glostrup FK - IF 32 Blå      
13007611 Sun 13/08 15:14 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 7 B2014 B Plads 21-24 23-24 Fløng-Hedeh...dbold FHF 2 1 - 2 Espergærde IF 2      
13007711 Sun 13/08 15:14 Sun 13/08 Tikøb Idrætsanlæg 8 B2014 B Plads 21-24 21-22 FC Rudersdal 1 - 7 Boldklubben Frem rød      
13008111 Sun 13/08 15:14 Sun 13/08 Borsholm Idrætsanleg 6 B2015 B Finalepulje Brønshøj Boldklub 4 - 6 Vallensbæk IF      
Få de seneste nyheder
Skriv dig op til vores nyhedsbrev
Kronborg Cup er en international fodboldturnering for ungdomshold – Sjællands største turnering – der hvert år afvikles i sidste uge af skolernes sommerferie.
Genveje
© Kronborg Cup 2020
CVR. NR.: 36285621