Info om Covid-19 og Kronborg Cup 2021
2021 TILMELDING ER ÅBEN
Info om Covid-19 og Kronborg Cup 2021
TILMELD HOLD
 

List of registered teams

Club Team name Category
AB Tårnby Boys 2010 B
Allerød Fodbold Klub Girls 2008 A 11v11
Askims IK Boys 2010 B
Askims IK Boys 2010 B
B. 82, Virum Boys 2010 C
Bagsværd BK Boys 2010 B
Bagsværd BK Boys 2010 C
Ballerup-Skovlunde Fodbold BSF-T Boys 2008 A 11v11
Ballerup-Skovlunde Fodbold BSF Boys 2008 B 11v11
Ballerup-Skovlunde Fodbold Boys 2008 C 11v11
BK Flagg Boys 2012 B
BK Flagg Boys 2012 B
Boldklubben Fix Boys 2012 A
Boldklubben Fix Boys 2012 B
Boldklubben Fix Boys 2011 A
Boldklubben Fix Boys 2011 B
Boldklubben Fix Boys 2009 A
Boldklubben Fix Boys 2009 B
Boldklubben Fix Boys 2009 C
Boldklubben Fremad Amager Boys 2009 B
Boldklubben Fremad Amager Boys 2009 C
Boldklubben Hekla Girls 2009 A
Boldklubben Hekla Girls 2006 B 8v8
Boldklubben Hellas Boys 2010 B
Boldklubben Hellas Boys 2010 B
Boldklubben Hellas Boys 2010 C
Boldklubben Stefan Boys 2011 B
Boldklubben Stefan Boys 2011 C
Boldklubben Stefan Boys 2010 C
Boldklubben Vestia BK Vestia Boys 2011 B
Brødeskov IF Boys 2010 C
Degeberga GoIF Boys 2008 B/C 8v8
Espergærde IF EIF 1 Boys 2014 A
Espergærde IF EIF 2 Boys 2014 A
Espergærde IF EIF 3 Boys 2014 B
Espergærde IF EIF 4 Boys 2014 B
Espergærde IF Boys 2012 B
Espergærde IF Boys 2012 C
Espergærde IF Boys 2012 C
Espergærde IF Boys 2010 B
Espergærde IF Boys 2010 C
Espergærde IF Boys 2008 B/C 8v8
Espergærde IF Boys 2008 B 11v11
Espergærde IF Boys 2008 C 11v11
Espergærde IF Boys 2007 B
Frederikssund IK Boys 2010 A
Frederikssund IK Boys 2010 C
Frem Hellebæk Boys/girls MIX 2015 Begyndere
Frem Hellebæk Boys 2014 C
Frem Hellebæk Boys 2011 B
Frem Hellebæk Boys 2010 C
Frem Hellebæk Boys 2009 C
Frem Hellebæk Boys 2008 B 11v11
Frem Hellebæk Boys 2007 A
Frem Hellebæk Boys 2007 C
Gentofte-Vangede Idrætsforening Boys 2008 A 11v11
Gevninge IF Boys 2012 C
Gevninge IF Boys 2011 C
Gevninge IF Boys 2010 C
Gevninge IF Boys 2008 C 11v11
Greve Fodbold Boys 2012 A
Greve Fodbold Boys 2012 B
Greve Fodbold Boys 2009 A
Helsingør IF Fodbold Boys 2012 C
Helsingør IF Fodbold Boys 2011 C
Helsingør IF Fodbold Boys 2010 C
Helsingør IF Fodbold Boys 2009 B
Helsingør IF Fodbold Boys 2008 B 11v11
Hornbæk IF Boys 2014 C
Hornbæk IF Boys 2013 C
Hornbæk IF Boys 2012 B
Hornbæk IF Boys 2012 C
Hornbæk IF Boys 2011 C
Hornbæk IF Boys 2008 C 11v11
Hornbæk IF Boys 2005/2006 B
Hornbæk IF Girls 2013/2014 B
Humlebæk BK Boys 2011 C
Humlebæk BK Boys 2008 B/C 8v8
Humlebæk BK Boys 2007 C
Hundested IK Boys 2012 C
Hundested IK Boys 2011 C
Høje Tåstrup IF Boys 2011 C
Kjøbenhavns Boldklub Boys/girls MIX 2015 Begyndere
Kjøbenhavns Boldklub Boys/girls MIX 2015 Øvede
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2012 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2012 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2012 C
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2011 A
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2011 B
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2011 C
Lyngby Boldklub 1921 Boldklub Boys 2008 B 11v11
Lyngby Boldklub 1921 Boys 2007 B
Måløv BK Boys 2005/2006 B
Nykøbing FC Girls 2010 B
Nødebo IF Boys 2011 C
Skovshoved Idrætsforening Boys 2009 B
Skovshoved Idrætsforening Boys 2009 B
Snekkersten IF Boys/girls MIX 2016 Begyndere
Snekkersten IF C Boys/girls MIX 2015 Begyndere
Snekkersten IF B Boys/girls MIX 2015 Begyndere
Snekkersten IF A Boys/girls MIX 2015 Begyndere
Snekkersten IF A Boys 2014 B
Snekkersten IF B Boys 2014 B
Snekkersten IF Boys 2013 C
Snekkersten IF A Boys 2012 B
Snekkersten IF B Boys 2012 C
Snekkersten IF Boys 2011 C
Snekkersten IF Boys 2010 B
Snekkersten IF Boys 2009 A
Snekkersten IF Boys 2009 C
Snekkersten IF Boys 2008 B 11v11
Snekkersten IF Boys 2007 B
Snekkersten IF A Boys 2005/2006 A
Snekkersten IF B Boys 2005/2006 B
Snekkersten IF C Boys 2005/2006 B
Snekkersten IF A Girls 2009 A
Snekkersten IF B Girls 2009 B
Solrød FC Boys/girls MIX 2015 Begyndere
Solrød FC Boys/girls MIX 2015 Øvede
Sundby Boldklub Boys 2012 A
Sundby Boldklub Boys 2012 B
Sundby Boldklub Boys 2012 C
Sundby Boldklub Girls 2009 A
The Lads Boys 2005/2006 B
Tårnby FF Girls 2009 A
Virum-Sorgenfri BK Boys 2013 B
Virum-Sorgenfri BK Boys 2011 A
Virum-Sorgenfri BK Boys 2011 A
Virum-Sorgenfri BK Boys 2011 C
Virum-Sorgenfri BK Boys 2011 C
Virum-Sorgenfri BK Boys 2005/2006 A
Virum-Sorgenfri BK Boys 2005/2006 B
Østerbro Idræts Forening Boys 2011 A
Østerbro Idræts Forening Boys 2011 C
Østerbro Idræts Forening Boys 2010 B
Østerbro Idræts Forening Boys 2010 C
Østerbro Idræts Forening Boys 2008 C 11v11
Få de seneste nyheder
Skriv dig op til vores nyhedsbrev
Kronborg Cup er en international fodboldturnering for ungdomshold – Sjællands største turnering – der hvert år afvikles i sidste uge af skolernes sommerferie.
Genveje
© Kronborg Cup 2020
CVR. NR.: 36285621